Копенхаген се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, след като

...

Копенхаген се разправи с Истанбул Башакшехир

Копенхаген се класира за четвъртфиналите на Лига Европа, откакто разруши с 3:0 Истанбул Башакшехир. Първата среща в Турция приключи с победа с 1:0 за отбора на Окан Бюрук.

Йонас Винд (4,52) вкара два гола за спечелилите, а един добави Расмус Фалк.

Домакините поведоха още в 4-ата минута. Тогава Варела проби отдясно и центрира остро в наказателното поле, където Винд с глава не остави шансове на Мерк Гюнок.

До края на полувремето турците съвсем не сътвориха нещо запаметяващо се пред противниковата врата.
 Снимка 491073
Източник:

В 52-ата минута Копенхаген стигна до второ попадение. Мехмет Топал игра с ръка в наказателното поле, а основният рефер уточни бялата точка. Зад топката застана Винд, който бе прецизен за 2:0.

Десет минути по-късно Фалк направи отличен пробив през центъра и с акуратен удар в десния ъгъл се разписа за крайното 3:0.