Клинични изпитвания на терапевтични ваксини пораждат надежда за промяна в

...
Клинични изпитвания на терапевтични ваксини пораждат надежда за промяна в
Коментари Харесай

Клинични изпитания на терапевтични ваксини пораждат надежда за промяна в лечението на онкологичните заболявания

Клинични изпитвания на лечебни ваксини пораждат вяра за смяна в лекуването на онкологичните болести, оповестява Българска телеграфна агенция. 

Предварителните данни от първото проучване върху хора на пробна имунотерапия, основана на осведомителна РНК, една от многото ваксини против рак в интервал на изпитвания в света, бяха показани на Европейския конгрес по онкология в Барселона.

Спонсорирано от американската компания " Модерна ", изследването демонстрира, че лечението, ориентирана към пациенти с рак на белия дроб, меланома и други тумори, се понася добре, няма съществени странични резултати и може да подтиква имунната система за по-ефективно лекуване, сподели доктор Дебашис Саркър от Кралския лицей в Лондон. Въпреки това изследването включва дребен брой пациенти към днешна дата и към момента е прекомерно рано да се каже до каква степен дейно може да бъде това лекуване за хора с рак в напреднал етап, прецизира той.

Терапевтичните ваксини са предопределени за лекуване на към този момент действителен рак, а не за попречване на появяването му. Те са един от стълбовете на имунотерапията.

Целта на лечебната ваксина против рак е образуване на клетъчен имунен отговор, кадърен да унищожи туморните кафези, и в същото време опазване на хубавичко тъкан, изяснява Оливие Ланц, началник на клиничната имунологична лаборатория в института " Кюри " във Франция. " Ние образоваме имунната система по какъв начин да разпознава туморните кафези ", с цел да ги отстрани, прибавя Ланц.

Съществуват две съществени категории лечебни противоракови ваксини - генерични ваксини за даден вид израстък и персонализирани ваксини, приспособени към всеки пациент.

Генеричните ваксини са ориентирани към антигени, общи за разнообразни човеци, до момента в който персонализираните ваксини са ориентирани към антигени, характерни за всеки израстък и всеки пациент. Те са комплицирани и скъпи за разработка. " За момента опитите са непокътнати за пациенти, които към този момент са в напреднал етап или са с метастази, или пациенти, които са имали тумори с риск от рецидив ", акцентира Ланц.

Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР