Казанлък Волей се утвърди на първото място в женското волейболно

...

Казанлък Волей се утвърди на първото място с категорична победа срещу Варна ДКС

Казанлък Волей се утвърди на първото място в женското волейболно състезание на България, откакто победи Варна ДКС с безапелационното 3:0 (26:16, 25:17, 25:17).

Казанлък Волей не остави подозрение в превъзходството си над Варна ДКС и не позволи повече от 17 точки на гейм. Така тимът завоюва пети мач от пет изиграни и води в класирането с актив от 14 точки, до момента в който преследвачът ЦСКА е с девет и една среща по-малко.

Казанлък стартира с четири следващи точки и даже водеше с 14 в един миг от първия гейм. ДКС Варна поведе в четири разнообразни случая с по две точки във втория гейм, само че домакините изгубиха самодейността за 10:11 и последва серия от шест сполучливи отбрани на Казанлък. Така гостите завоюваха и втората част, а в третата направиха серия от пет точки за 23:16 и се откъснаха за окончателния триумф.
ДКС Варна е седми в класирането след три следващи 0:3.