Кауай Ленард реализира 36 точки, а Ландри Шамет вкара две

...

ЛА Клипърс излъга Далас за успех в НБА

Кауай Ленард осъществя 36 точки, а Ландри Шамет вкара две значими тройки в края при успеха на Лос Анджелис Клипърс против Далас със 110:107 в единствената среща от НБА, която се игра тази нощ. За Клипърс това беше четвърти следващ триумф, а Далас прекъсна серията си четири следващи победи.

Кристапс Порзингис се завърна в игра след травма и вкара 10 точки. Той пропусна 10 срещи поради болки в коляното. Лука Дончич се отличи с 36 точки, 10 битки и 9 асистенции за Маверикс.

С тройка на Шамет Клипърс поведе със 100:98 2:48 минути преди края. Монтрезл Харел добави два точки наказателни удара, а Шамет вкара втора тройка и направи преднината на отбора 7 точки. Той приключи с 18 точки. До края Клипърс не изпускаха водачеството в резултата и стигнаха до крайния триумф.

Среща от постоянния сезон в Националната баскетболна асоциация (НБА) на Съединени американски щати и Канада:

Далас - Лос Анджелис Клипърс - 107:110

Източна конференция:
Атлантическа дивизия: Торонто 29 победи/14 загуби, Бостън 28/14, Филаделфия 29/16
Централна дивизия: Милуоки 39/6, Индиана 28/16, Детройт 16/28
Югоизточна дивизия: Маями 30/13, Орландо 21/23, Вашингтон 14/28