Капитанът на националите Цветан Соколов и тимът на Динамо (Москва)

...

Цветан Соколов заби 26 точки, Динамо излъга шампионите на Пламен Константинов

Капитанът на националите Цветан Соколов и отборът на Динамо (Москва) записаха 18-а победа в съветската Суперлига. Волейболистите на Константин Брянский се постановиха като посетител над първенеца Локомотив (Новосибирск), който е воден от някогашния селекционер на националния тим на България Пламен Константинов с в отсрочен мач от 17-и кръг, който се игра пред аудитория в “Локомотив Арена”.
View this post on Instagram

Това бе трети триумф за Динамо над първенците през този сезон, откакто московчани победиха съперника и в 5-ия кръг на шампионата с 3:0 в Москва, както и в полуфиналите на шампионата за Купата на Русия с 3:2 в Санкт Петербург.

Динамо остава водач във краткотрайното класиране с актив от 51 точки (18 победи, 2 загуби), Локомотив е 6-и с 38 точки (12 триумфа, 9 поражения).

В първата част възпитаниците на Пламен Константинов биха мощен сервис и “пробиха” посрещането на Динамо. Дражен Лубурич и компания игра мощно в офанзива и забиха сполучливо 11 от 16 офанзиви (69%) и не позволиха нито една неточност. Над всички в първата част бе Дражен Лубурич, който осъществя 6 от 7 офанзиви и заби 2 аса за 25:16.

Сръбският диагонал на Локомотив заби 8 точки и във втората част, само че неговият съотечественик Марко Ивович грешеше доста и оказа помощ на Динамо да направи два брейка в мача (15:13, 21:17). Страхотен гейм за Динамо изигра Цветан Соколов, който осъществя 8 от 10 офанзиви и направи 1 ас. Точно Цецо Соколов приключи с мощна офанзива втората част за 25:22.

Московчани поведоха с 18:11 в третия гейм, само че волейболистите на Пламен Константинов освен, че изравниха резултата, само че и поведоха с 23:22 след серия от сполучливи блокади на Дражен Лубурич и влезлия като запаса Дмитрий Щербинин. При сервис на Илияс Куркаев Локомотив направи серия от 4:0. Вадим Лихошерстов съумя с офанзива през центъра да спре серията на домакините – 23:23. Вадим Лихошерстов спря с единична обсада офанзива на Алексей Родичев, а Цветан Соколов довърши първенците в третата част с мощна офанзива – 25:23.

В 4-ата част Цветан Соколов не бе безапелационен в офанзива. Националът осъществя едвам 2 от 7 свои офанзива и бе сменен от Раманас Шкулявишус. Волейболистите на Динамо губеха със 7:14, само че към края на гейма съвсем настигнаха възпитаниците на Пламен Константинов – 19:20. Уверената игра на обсада и ас на Дражен Лубурич разреши на първенците да затворят 4-ия гейм с 25:20 и да вкарат мач в тайбрек.

В 5-ата част за Локомотив нападнаха единствено Дражен Лубурич (3/9), Илиас Куркаев (2/4) и Марко Ивович (0/1). Атаката на Динамо, която бе водена чудесно в тайбрека от Цветан Соколов и Сам Деруу бе по-ефективна и Данамо завоюва 5-ата част с 15:11 и мача с 3:2 гейма.

Цветан Соколов стана най-резултатен за триумфа на Динамо с 26 точки (3 аса, 50% успеваемост в офанзива - +12). Сам Деру добави още 16 точки (3 блока, 45% успеваемост в офанзива, 21% съвършено и 46% положително посрещане - +9). Ярослав Подлесних се отличи с 13 точки (1 ас, 2 блока, 43% успеваемост в офанзива, 20% съвършено и 53% положително посрещане - +3).

За Локомотив Дражен Лубурич бе над всички с 32 точки (4 аса, 3 блока, 56% успеваемост в офанзива - +23). Марко Ивович добави още 12 точки (1 ас, 48% успеваемост в офанзива, 20% съвършено и 50% положително посрещане - +2).

На 20 и 21 февруари ще гостува на два пъти на Енисей (Красноярск), с Тодор Скримов, а Локомотив на 20 февруари гостува на Динамо-ЛО в Сосновий Бор.
ЛОКОМОТИВ: Константин Абаев 5, Дражен Лубурич 32, Марко Ивавоч 12, Алексей Родичев 6, Илияс Куркаев 7, Дмитрий Лизик 4 – Роман Мартинюк-либеро (Дмитрий Шчербинин 3, Павел Круглов, Семьон Кривитченко-либеро)
Старши треньор: ПЛАМЕН КОНСТАНТИНОВ
Треньор: ПЕТЪР ШОПОВ
ДИНАМО: Павел Панков 3, ЦВЕТАН СОКОЛОВ 26 , Сам Деру 16, Ярослав Подлесних 13, Иля Власов 7, Вадим Лихошерстов 8 – Евгений Баранов-либеро (Антон Семишев, Алексей Кабешов, Максим Белогорцев 3, Чеслав Свентицкис 1, Романас Шкулявичус 2)
Старши треньор: КОНСТАНТИН БРЯНСКИЙ
Треньор: АЛЕКСЕЙ БАБЕШИН.