Женският национален отбор по волейбол си гарантира място във финалната

...

”Лъвиците” се класираха за топ 4 на Златната европейска лига по волейбол

Женският народен тим по волейбол си подсигурява място във финалната четворка на Златната европейска лига. Това стана, откакто девойки на Иван Петков победиха като посетител с безапелационното 3:0 (25:17, 25:22, 27:25) състава на Португалия в последния си мач от Група А.
Най-полезна за българския отбор бе Силвана Чаушева с 13 точки (1 блок и 46% успеваемост в атака) за успеха. Капитанката Христина Русева (4 блока и 47% успеваемост в атака) и Гергана Димитрова (1 блок и 34% успеваемост в атака) прибавиха по 11 точки за триумфа.

Така българските " лъвици " завоюваха първото място в групата с 15 точки след 5 победи и 1 загуба, с колкото приключи и Азербайджан, само че с по-лошо геймово съответствие.

По този метод България ще играе на финалния шампионат на Златната европейска лига идната седмица на 14 и 15 юни (четвъртък и петък) в Будапеща

Източник: frognews.bg