Женският национален отбор по волейбол допусна първа загуба в Златната

...

Волейболистките допуснаха първа загуба в Eвропейската лига

Женският народен тим по волейбол позволи първа загуба в Златната европейска лига. След три победи в първите си три мача българките отстъпиха при гостуването си на Азербайджан с 1:3 (20:25, 25:23, 21:25, 21:25).

Двубоят се игра пред 3200 фенове в зала АИС в Баку и продължи 105 минути. В първия гейм българките направиха огромно завръщане, откакто от 8:16 понижиха изоставането си до две точки при 18:20. Те обаче взеха единствено още две точки до края на гейма.

Във втората част вървеше доста равностойно и съвсем от самото начало разликата се движеше сред една и две точки. Българският тим сподели по-здрави нерви в края и изравни резултата след 25:23.

Следващите два гейма също бяха оспорвани до 20-ата точка, когато домакините успяваха да отворят задатък от три точки и да го задържат до края.

Волейболистките позволиха първа загуба в Eвропейската лига
© cev.lu

Гергана Димитрова беше най-резултатна в българския тим със 17 точки при 36% успеваемост в офанзива. Мария Каракашева приключи с 16 точки, като съумя в 41% от опитите си за отбелязване. Христина Русева добави 12 точки.

В състава на Азербайджан Катерина Жидкова означи 20 точки, Елисавета Самадова записа 18, а Олена Абдулазимова се регистрира с 16.

Въпреки загубата България остава отпред в група А с девет точки. Азербайджан има същия точков актив, само че е с по-лошо геймово съответствие - 10:6 против 10:5 за българките.

В другия мач от групата Украйна победи Португалия с 3:1 вкъщи. Украинките записаха втората си победа и заемат третата позиция с шест точки. Португалките са на дъното с четири загуби от четири мача и без извоювана точка.
Източник: dnevnik.bg