Женският национален отбор на България загуби с 0:1 от Босна

...

Националките по футбол отстъпиха на Босна

Женският народен тим на България загуби с 0:1 от Босна и Херцеговина в контрола, играна в Бояна. Нашите девойки започнаха добре срещата, само че след първичния домашен напън, физически превъзхождащите ги гостенки взеха самодейността. В 36-тата минута след осъществяване на ъглов удар и недоразумение в българската отбрана Мелиса Хасанбегович вкара с глава единствения гол в мача. Много проблеми на нашия отбор сътвори капитанката на Босна Милена Николич, която играе в Байер Леверкузен. Именно тя можеше да удвои резултата минута преди почивката, само че ударът й срещна гредата.

През второто полувреме девойките на Силвия Радойска бяха по-активни, само че не съумяха да върнат попадение. Пред Евдокия Попадинова, Тея Пенкова и Димитра Иванова се откриха положителни благоприятни условия, само че ударите им не откриха задачата. Добър дебют за женския народен тим направи 17-годишната Димитра Иванова.

На 14 юни българските националки гостуват на Турция в още една контрола. Двата тима са в една квалификационна група за Мондиал 2023 дружно с Германия, Португалия, Сърбия и Израел. Срещите стартират през септември.
Източник: dnesplus.bg