Женският национален отбор на България по хокей на лед загуби

...

Женският ни отбор по хокей на лед загуби на старта на световното

Женският народен тим на България по хокей на лед загуби с 2:4 (0:2, 2:1, 0:1) от Белгия на старта на международното състезание в дивизия III в Зимния замък в столицата.

Още в първите 103 секунди на срещата българките позволиха две шайби във вратата си. В началото на втората третина те съумяха да изравнят след точни удари на на Никол Дилова и Веротника Метанова.

Белгия обаче съумя съвсем незабавно да си върне преднината с втория гол на Лоте де Гученере в срещата. Нападателката на гостуващия тим оформи хеттрика си в четвъртата минута на третия интервал, а с това и крайното 4:2.

С 31 спасявания на вратата на България се отличи Паулина Георгиева, която бе определена за състезател на мача. Утре нашите срещат тима на Литва от 20:00 часа при вход свободен в зимния замък на спорта.

Тази вечер от 20:00 часа българският отбор ще се изправи против състава на Литва.
Източник: btvnovinite.bg