Изминаха девет кръга от началото на новия сезон в Първа

...

Идеалният отбор на Първа лига за изминалия кръг

Изминаха девет кръга от началото на новия сезон в Първа лига. До момента ЦСКА-София и Левски са с изравнени точки на върха и дербито в събота е предстоящо с огромно неспокойствие. През уикенда “червените” се оправиха с 2:0 при визитата на Ботев (Враца), до момента в който “сините” нямаха проблеми с Витоша (Бистрица) на Герена - 4:1. Шампионът Лудогорец пък стигна до поврат при визитата си на Ботев и завоюва с 3:2.

Славия стигна до триумф на “Тича” за първи път от 11 години, откакто се наложи с 2:1 над Черно море във Варна. Локомотив (Пловдив) пък победи с 3:1 Септември в София. Два мача пък приключиха при тъждество 1:1 - Етър - Берое и Верея - Дунав.

Християн Василев (Витоша)
Вярно е, че вратарят на отбора от Бистрица позволи четири гола във вратата си при визитата на Герена, само че стражът избави тима си от още по-голям погром. Василев отрази дузпа на Паулиньо, както и още няколко доста чисти положения пред атакуващите футболисти на “сините”. (1)

Метеус Леони (Берое)
Бранителят на старозагорци бе постоянен в дейностите си при тежкото посещение на Етър във Велико Търново. Бразилецът съумя да отнеме няколко топки от противника в основни моменти, които вещаеха рискове пред Душан Перниш. (1)

Давид Яблонски (Левски)
Чехът малко по малко си връща формата, с която се трансформира в главен футболист на “сините” през предишния сезон. Срещу Витоша Яблонски означи първия си гол за сегашния шампионат, откакто изпревари Мутафчийски при един ъглов удар. Бранителят можеше да вкара и втори гол, само че ударът му бе избавен от вратаря Василев. (1)
 Левски - Витоша (Бистрица) @@@
Асен Георгиев (Локомотив Пловдив)
Бранителят навлиза извънредно бързо във форма след тежката травма, която го извади от игра за дълъг интервал. Младият бранител изигра мощен мач против Септември, като съумя да вкара и майсторски гол с глава в мрежата на Валентин Галев. Георгиев дава сериозна поръчка, че ще успее да се пребори за титулярно място при Бруно Акрапович. (1)

Сисиньо (Лудогорец)
Десният краен бранител на Лудогорец записа следващия си мощен мач в Първа лига. Бразилецът завоюва скъпа дузпа за отбора си при започване на второто полувреме при резултат 2:0 за Ботев (Пловдив), която след това бе осъществена от Козмин Моци. С включванията си по десния фланг Сисиньо бе сериозна заплаха за защитата на “канарчетата”. (2)
 Ботев (Пловдив) - Лудогорец @@@
Мей Малангу (Лудогорец)
С влизането си в игра за Лудогорец против Ботев (Пловдив) националът на ЮАР обърна развоя за своя отбор, който губеше на почивката 2:0. Малангу се включи в игра повече от добре и съумя да изостри офанзивите на българския първенец. Полузащитникът осъществя по този начин значимия втори гол във вратата на Даниел Кайзер с добър удар с глава, а в 89-ата минута асистира на Марселиньо за цялостния поврат до 2:3. Така Малангу ознаменува дебюта си за Лудогорец с попадение и асистенция единствено за 45 минути. (1)

Флорент Боджажд (Етър)
Халфът на Етър изигра отличен мач за отбора си против Берое. Освен, че вкара красиво попадение Боджадж бе и най-активният в тима на Красимир Балъков. В 18-ата минута полузащитникът означи с отличен удар от границата на наказателното поле. (1)

Георги Йомов (Славия)
Младият футболист на “белите” демонстрира голямо израстване в играта си през този сезон. Талантът направи доста мощен мач против Черно морена “Тича”. 21-годишният футболист направи две асистенции, с които Славия съумя да стигне до първа победа във Варна от 11 години. (2)

Станислав Костов (Левски)
Нападателят демонстрира добра форма преди значимия мач на “сините” против ЦСКА-София. Костов заби две попадения в мрежата на Витоша (Бистрица) и по този метод към този момент е водач при стрелците в Първа лига. Атакуващият футболист демонстрира голямо предпочитание за игра, което му оказва помощ да стига до голови положения. (2)
Галин Иванов (Славия)
Поредният мощен мач на крилото на Славия. Няма спор, че сега Галин е измежду водачите на “белите” и от представянето му значително зависи и триумфът на целия тим. Срещу Черно море Иванов вкара втория гол за успеха във Варна, а също така бе доста деен и изобретателен по време на целия мач. (2)

Али Соу (ЦСКА-София)
В първия си мач като титуляр нападателят сподели, че има нужните качества, с цел да бележи в Първа професионална лига. Стрелецът впечатли със своето придвижване по терена. Не е инцидентно, че гамбиецът се озова на няколко комфортни обстановки в конфликта с Ботев (Враца) и не е инцидентно, че съумя да вкара в своя дебют. (1)