Изключително важна победа спечели "Локомотив /Мездра/" в XXXI кръг на

...

С 10 човека и 2 гола на Матадос „Локомотив“ /Мездра/ обърна „Пещера“ /Галата/

Изключително значима победа завоюва "Локомотив /Мездра/ " в XXXI кръг на Северозападна Трета лига.
В трагичен дуел момчетата на Николай Нинов реализираха цялостен поврат при гостуването на „ Пещера “ (Галата) с два гола на Лионел Матадос и анулиран чист гол, откакто на полувремето губеха с 1:0.
Втората част на дуела бе радикално противоположна на първата. Ролите на терена се прекатурнаха и гостите от Мездра заиграха по-амбицирано и по-уверено. В 65-та минута най-постоянният състезател и острие на локомотивци - Лионел Матадос, възвърне равенството след отлична композиция с Антонио Йорданов. Играта продължи на приливи и отливи, само че превъзходството на мездренчани бе осезаемо. Падането нов гол бе въпрос на време. При една от следващите противоречиви обстановки, Валентин Христов от гостуващия тим от Мездра получи втори жълт, респективно червен картон.
Въпреки че останаха с човек по – малко, момчетата на Ники Нинов заиграха още по-организирано, което докара до цялостния поврат в срещата. След следващата отлична контраофанзива в 85-та минута, Лионел Матадос за повторно простреля вратата на домакините и подпечата 3-те точки в актива на „ червено-черните “.
Наставникът на "Локомотив " (Мездра) заложи на следния състав: на вратата - 16-годишният Николай Петров, Методи Янков, Николай Генов, Гроздан Илиев, Васислав Димитров, Валентин Христов, Давид Стоянов, Никола Цолов, Милен Василев, Лионел Матадос и Антони Йорданов, Старши треньор: Николай Нинов
След тази победа мездренските „ железничари “ резервират 10-то място във краткотрайното класиране с актив от 43 точки и голова разлика 43:41
В идващия XXXII кръг "Локомотив " (Мездра) приема на 19 май 2021 година, /сряда/, от 18:00 ч главния си кандидат за 9-то място „ Дреновец “ (Дреновец)
Източник: bulnews.bg