Изключително драматична загуба претърпя България от Япония с 1:2 победи

...

Нашите момичета изпуснаха три мачбола и отстъпиха на Япония на Световното за девойки до 14 год.

Изключително трагична загуба претърпя България от Япония с 1:2 победи на Световното за девойки до 14 год.

В първата среща Денислава Глушкова победи с 6:4, 6:1 Аяка Кога за 84 минути игра. След това Катерина Димитрова отстъпи в равносилен и трагичен мач с 2:6, 6:0, 4:6 на Киока Куба.

Така всичко трябваше да се реши в срещата на двойки. В нея Глушкова и Димитрова отстъпиха с 6:7(5), 6:4, 10-12 от Кубо и Мушика. В шампионския тайбрек нашите девойки изпуснаха три мачбола. Първо имаха преднина от 9:7 точки, а по-късно при 10:9.

България е в група „ А " дружно с тимовете на Чехия, Япония и Мароко. Първите два тима в групата ще се класират за четвъртфиналите. Утре нашите девойки ще играят против Мароко.

България е в състав: Катерина Димитрова Търговска колегия " Локо 98 ", гр.Пловдив, Денислава Глушкова Търговска колегия " Дема ", гр.София и Михаела Цонева Търговска колегия " Кристи ", гр.Дряново.

Капитан на тима е Тодор Енев, а физиотерапевт е Милен Илиев.