БГ Тенис: Иванов и Маздрашки отпаднаха на осминафинал в Понтеведра
Иван Иванов и Анас Маздрашки завършиха участията си на M15 шампионата в Понтеведра. След като през вчерашния ден отстрани шестия подложен, Иванов не съумя да запише нов триумф в конкуренцията. Двукратният „ мейджър “ първенец за юноши претърпя проваляне с 5-7, 2-6 от испанеца Алехандро Хуан Мано (№1005).
Единственият ас в мача бе дело на Иванов, който обаче направи и повече двойни неточности (5-2). Българският тенисист осъществя три от десетте си точки за пробив (30%), до момента в който Хуан Мано оползотвори шест от своите 11 брейкбола (55%).
Началото бе доста оспорвано, като съперниците си размениха по два пробива и равенството се резервира до 5-5. Хуан Мано обаче приключи доста по-силно сета, като записа два следващи гейма на нула и по този метод взе преднина в мача.
Във втората част испанският тенисист още веднъж проби пръв и поведе с 3-1. Този път обаче Иванов не съумя да навакса изоставането си и представителят на домакините надви със 7-5, 6-2 след 1 час и 45 минути игра.
Денят не мина добре и за Анас Маздрашки. Той също отпадна от конкуренцията след загуба с 6-7(4), 1-6 от оглавяващия схемата Сехио Кайехон Ернандо (№614).




