Италианският шампион Милан стартира подобаващо новия сезон в Серия А,

...

Милан стартира с победа новия сезон в Серия А

Италианският първенец Милан започва уместно новия сезон в Серия " А ", откакто записа триумф с 4:2 над Удинезе в головото шоу на „ Джузепе Меаца “, което двата тима си спретнаха в първия дуел от шампионата. Рориго Бекао откри резултата в интерес на гостите още във втората минута. Тео Ернандес обаче изравни за " росонерите " от дузпа в 12-ата минута, а три по-късно Анте Ребич направи обрата цялостен със своя гол.
Снимка: БГНЕС  Милан започва с победа новия сезон в Серия
В добавеното време на първата част Адам Мазина възвърне равенството, разписвайки се за фриуланите. Домакините още веднъж поведоха със самия старт на второто полувреме, когато Браим Диас беше прецизен, а в 68-ата минута Ребич означи втория си гол за вечерта, с което оформи и крайния резултат. Срещата се игра пред към 70 хиляди фенове, което е връх за първо домакинство на " Дявола " през сезона.

Двубоят стартира с минута безмълвие поради умрялата неотдавна легенда на Милан Вилям Веки. Гостите шокираха своя противник още в 91-ата секунда, когато бранителят им Бекао откри резултата с прецизен удар с глава след центриране от корнер. За него това е трети гол против миланския гранд от общо петте му в италианския хайлайф.
" Росонерите " обаче реагираха като попарени и направиха бърз поврат. В 6-ата минута Браим Диас насочи рисков удар от неуместен ъгъл, който беше отразен от Марко Силвестри. Първи до избитата топка стигна капитанът на домакините Давиде Калабрия, който обаче беше фаулиран от Брендън Сопи. Така основният рефер Ливио Маринели се допита до ВАР и отсъди дузпа в интерес на " Дявола ". След дълги митинги от страна на Удинезе, Ернандес най-сетне направи своето осъществяване от бялата точка и в 12-ата минута възвърне равенството.
То обаче не се резервира дълго, защото единствено три минути по-късно Ребич се разписа с воле след центриране на Калабрия. В 28-ата минута Жерард Деулофеу се откъсна самичък в наказателното поле и таман щеше да стреля, само че в последния миг Пиер Калюлю му лиши топката с блестяща интервенция. В последните секунди на първото полувреме обаче фриуланите също стигнаха до втори гол. Тогава капитанът Роберто Перейра центрира, а Мазина изпревари Жуниор Месиас и с глава беше прецизен за 2:2.
Милан обаче още веднъж не се забави със своята реакция и си върна преднината още в 31-ата секунда на второто полувреме. Ернандес центрира в наказателното поле, а Мазина сгреши с опита си да почисти топката, от което се възползва стоящият наоколо Диас, с цел да означи третия гол за " росонерите " в мача. Последваха пропуски на Съксес и Ребич, а в 63-ата минута директен свободен удар на Ернандес мина наоколо до вратата. Пет минути по-късно Диас лиши топката от Перейра наоколо до вратата и я подаде към Ребич, който се разписа за повторно в дуела. Веднага по-късно хърватинът отстъпи мястото си на Оливие Жиру, а новото попълнение Шарле Де Кетеларе дебютира, заменяйки Диас. В 75-ата минута рисков шут на Леао профуча около вратата. В 84-ата минута точно португалецът беше сменен, с цел да може новото попълнение Дивок Ориги да направи своя дебют, влизайки от пейката.
Източник: fakti.bg