Италианският гранд се класира за 1/2-финалите в Купата на Италия,

...

Късен автогол класира Ювентус за 1/2-финалите в Купата на Италия!

Италианският гранд се класира за 1/2-финалите в Купата на Италия, откакто победи мъчно Сасуоло с 2:1 като хазаин в четвъртфинален конфликт. Автогол в последните минути на срещата изведе " бианконерите " до успеха.
Пауло Дибала, който е спряган за разлъка с Ювентус, стартира като титуляр и се разписа след единствено три минути игра, с цел да изведе " остарялата госпожа " напред в резултата. В 24-ата минута обаче Сасуоло изравни резултата посредством Траоре.
В 56-ата минута МакКени уцели греда. В 73` двамата централни бранители на Юве - Матайс де Лихт и Леонардо Бонучи, също разтресоха вратата на Сасуоло, уцелвайки гредата. Все отново в 88-ата минута Руан си означи автогол и оказа помощ на Юве да се класира.
Почти цялостен мач за Ювентус изигра скъпата облага на тима Душан Влахович, който обаче не се регистрира с нищо. На полуфиналите Ювентус ще срещне Фиорентина, а в другия полуфинал ще се състои дерби на Милано - Интер против Милан.
Източник: sportlive.bg