Испанският шампион Барселона изигра един от най-силните си мачове този

...

Барса изигра един от най-силните си мачове

Испанският първенец Барселона изигра един от най-силните си мачове този сезон при триумфа с 4:1 при гостуването си на Виляреал в дуел от 34-ия кръг на Ла Лига. Автогол на Пау Торес (4) даде задатък за каталунците, премахнат от попадение на Жерард Морено (14). Луис Суарес (20) и Антоан Гризман (45) вкараха превъзходни попадения. Ансу Фати добави четвърти гол в 86-ата минута. Въпреки триумфа Барса е на четири точки зад водача Реал Мадрид четири кръга преди края.

Наставникът на гостите Кике Сетиен заложи в офанзива на звездното трио Лионел Меси, Луис Суарес и Антоан Гризман. Сержи Роберто влезе в средата на терена до Артуро Видал и Серхио Бускетс. Хави Кайеха подреди 4-4-2 Жерард Морено и Пако Алкасер в нахлуване.

След едвам три игрови минути топката попадна в мрежата на “жълтите”. Сержи Роберто се включи напред, подаде вляво за Жорди Алба, който центрира прострелно в дребното наказателно поле. Пау Торес протегна крайник и си означи автогол, изпреварвайки Гризман, който се готвеше за атрактивно осъществяване с пета - 0:1. Вместо това той застъпи крайници на вратаря.
Източник: fakti.bg