Испания и Швеция завършиха 0:0 в мач от група Е

...

Испания разочарова на старта, Олсен спаси тима си

Испания и Швеция приключиха 0:0 в мач от група Е на UEFA EURO 2020. Това беше първи дуел и за двата отбора в шампионата.

Домакините в дуела започнаха настъпателно мача, а в първите минути извършиха и два корнера, само че нямаха чиста голова опция. В 15-ата минута пристигна и най-сериозната обстановка в мача до този миг. Олмо стреля с глава, само че Олсен избави. Седем минути по-късно Коке стреля към вратата на Швеция, откакто Лустиг сбърка, само че топката мина малко настрана от вратата.

Най-сериозният пропуск пред вратата на Олсен пристигна в 39-ата минута, откакто Мората излезе на чиста голова позиция, само че пропусна да открие резултата. Швеция отвърна с отлична офанзива, само че Исак пропусна да открие резултата, като не вкара топката във вратата от няколко метра в 42-ата минута на мача.

Минута преди края на първата част Олмо стреля рисково, само че Олсен още веднъж избави и остави тима си в мача.