Испания и Португалия завършиха 3:3 в най-зрелищния мач на световното

...

Испания и Португалия завършиха 3:3 в най-зрелищния мач на Мондиал 2018 досега

Испания и Португалия приключиха 3:3 в най-зрелищния мач на международното състезание досега. Вторият дуел от гр.В се игра на стадион „ Фишт ”, издигнат за зимните олимпийски игри в Сочи 2014., и стана най-резултатният до момента, като в добавка предложи превъзходни осъществявания, красиви голове, технични отигравания и невероятни обрати.

Кристиано Роналдо откри за Португалия още в 4-ата мин. от дузпа, която самичък си създаде. Диего Коста изравни в 24-ата, въпреки при конфликта със бранителя на португалците Пепе да останаха подозрения за негово нарушаване. Роналдо направи 2:1 минута преди края на първото полувреме, когато след негов шут с левия крайник топката се удари в ръкавиците на вратаря Де Хеа и се отплесна към мрежата му.

Втората част стартира с напън на испанците и той даде резултат още в 55-ата мин. Тогава, след красиво заучено осъществяване на свободен удар, Диего Коста получи топката на метър пред голлинията и нямаше никакви проблеми да я бутне в португалската врата за 2:2.

А единствено след 3 минути Испания към този момент водеше, откакто десният бек Начо откри от въздуха топката с мощен шут, изстреля я в дясната греда, а оттова тя влетя във вратата за 3:2.

От този миг до края на мача испанците започнаха да играят по-внимателно в средата на терена, като разчитаха на контри. В 88-ата мин. обаче Роналдо получи правото да извърши директен свободен удар поради нарушаване на Жерар Пике. Звездата на „ Реал ” прати безупречно топката в мрежата зад Де Хеа и направи последния поврат в мача - 3:3.

Това бе 36-и формален дуел сред тимовете на двете прилежащи страни, като испанците имат голямо предимство. Те са спечелили 17 победи, 13 срещи са приключили наедно, а Португалия има едвам 6 триумфа.

От тези 36 мача, 6 са на международни шампионати, като Испания до през днешния ден имаше единствено едно тъждество и 4 победи: 9:0 и 2:1 през 1934 г.; 5:1 и 2:2 през 1950 г.;а през 2010-а, когато испанците взеха и международната купа, те завоюваха мача със съседите си с 1:0.

С хеттрика си Кристиано Роналдо пък стана едвам четвъртият футболист, който бележи на 4 международни шампионати – през 2006, 2010, 2014 и 2018 година, въпреки на предните три да имаше едвам по 1 попадение. Другите трима са все митове: голмайстор №1 на шампионатите (с общо 15 гола) – Мирослав Клозе (Гер, 2002-14), Уве Зеелер (Гер, 1958-70) и Краля на футбола Пеле (Браз, 1958-70).

А във краткотрайното класиране в гр. В водач е Иран с 3 т., следват Португалия и Испания с по 1 т., а Мароко е на последно място с 0. Следващите мачове в групата са на 20 юни: Португалия – Мароко и Испания – Иран.
Източник: segabg.com