Иран записа четвърта победа в група D на Световното първенство

...

Иран победи Финландия след тайбрек във Варна

Иран записа четвърта победа в група D на Световното състезание по волейбол. Азиатският отбор надви в последния си мач в групата доста мъчно над тима на Финландия с 3:2 .

Финландците започнаха по-добре срещата и поведоха с 4:1, само че иранците съумяха да изравнят при 5:5. След нови две изравнявания резултатът при първото техническо спиране бе 8:7 за Иран. След 9:7 за символичните посетители скандинавците означиха 4 следващи точки и освен изравниха, само че и поведоха, като преднината им доближи 3 точки при 13:10. Иран сподели класа и съумя да осъществя 4 следващи точки, като изравни при 14:14, а по-късно поведе в резултата. След едно тъждество иранците имаха преднина от 1 точки при второто техническо спиране - 16:15. След спирането азиатският отбор продължи с положителната си игра и означи нови четири следващи точки и поведе с 20:15. Иранците пропиляха 1 гейм бол, само че взеха без проблем първата част с 25:19.

И през втората част финландците стартираха по-добре и поведоха, като при първото техническо спиране водеха с 8:6. Иран обаче сподели извънредно добра игра, изключително на обсада, и съумя да изравни при 9:9. Последваха още две изравнявания, само че след две следващи неточности на иранския отбор Финландия поведе с 2 точки при 13:11. Иранците изравниха при 15:15, само че при второто техническо спиране изоставаха в резултата - 15:16. Скандинавците съумяха да поведат с 3 точки при 18:15, само че иранските волейболисти още веднъж демонстрираха класа и изравниха при 19:19. След две изравнявания финландците съумяха да поведат с 3 точки след 3 неточности на иранците и взеха гейма с 25:22.

Играта в третата част бе равностойна, само че след 4:4 финландците поведоха с 2 точки при 6:4. Иранският отбор с добра игра на мрежата изравни при 7:7 и водеше с 8:7 при първото техническо спиране след точка от начален удар. Иран съумя да дръпне с 3 точки при 11:8, само че след неточности на волейболистите си позволи равнене при 12:12. След още три равенства при второто техническо спиране резултатът бе 16:15 за Финландия. Последваха 7 изравнявания на резултата, след които финландците поведоха с 2 точки при 24:22 и съумяха да вземат третия гейм с 25:23.

В началото на четвъртата част Иран поведе с 5:3, само че символичните домакини изравниха при 6:6. След още едно тъждество при първото техническо спиране резултатът бе 8:7 за Иран. Последваха 5 изравнявания на резултата, след които иранците поведоха с 3 точки при 15:12, а при второто техническо спиране резултатът бе 16:14 в тяхна изгода. След спирането финландците съумяха да отбележат 3 следващи точки и освен изравниха при 16:16, само че и поведоха. След това резултатът бе изравняван 3 пъти, след което иранците поведоха с 4 точки - 23:19. Финландия опита да се върне в гейма откакто означи три следващи точки и понижи пасива си, само че иранците демонстрираха темперамент и взеха гейма с 25:23 и изравниха резултата - 2:2.

В началото на тайбрека Иран съумя да поведе с 4:1 и 6:2, а при размяната на игралните полета резултатът бе 8:5 за азиатския отбор. Иран поведе с 4 точки 11:7 и съумя да резервира преимущество и да завоюва гейма с 15:12.

В класирането отпред е Полша с 12 точки от 4 мача и 12:2 геймово съответствие. Втори е отборът на Иран с 4 победи, една загуба и 11 точки с геймово съответствие 12:7, а трети България с 3 победи, една загуба и 9 точки и 10:3 съответствие на геймовете. Финландия приключи на четвъртото място с две победи, три загуби и 6 точки в актива си при геймово съответствие 9:12. Отборът на Куба е пета с 1 победа, 4 загуби и 3 точки в актива си при геймово съответствие 6:13. На последното място в групата остана отборът на Пуерто Рико, който инкасира 5 загуби и приключи с 1 точка и геймово съответствие 3:15.
Последната среща в групата е от 20.30 часа сред тимовете на България и Полша. Среща от група D на Световното състезание по волейбол, което се организира в Италия и България: ФИНЛАНДИЯ - ИРАН 2:3 19:25, 25:22, 25:23, 23:25, 12:15)