Интересни резултати се получиха в първия кръг на мъжкото хандбално

...

Интересни резултати в първия кръг на мъжкото хандбално първенство

Интересни резултати се получиха в първия кръг на мъжкото хандбално състезание. Локомотив (Варна) стартира с безапелационна победа отбраната на купата си в А РХГ. Шампионите разгромиха гостуващия НСА с 41:21 (21:8) в първия мач от новия сезон.

В другата среща през вчерашния ден вицешампионът Добруджа (Добрич) също стартира с триумф в личната си зала против Локомотив (Горна Оряховица) с 30:25 (12:18) . През първата част играта на Добруджа в офанзива не вървеше, а младите състезатели на гостите демонстрираха невероятна успеваемост. На почивката Добруджа изоставаше с 12:18, като влизането през втората част на невъзстановения Джошкун Якубов обърна нещата в тяхна изгода. Въпреки, че очевидно изпитваше болки в дясното коляно, голмайсторът на миналия шампионат поведе съотборниците си за обрата. Силен мач записа и Илиян Илиев, който вкара 8 гола. Толкова съумя да осъществя и Якубов и то за по-малко от едно полувреме. Пет пъти се разписа Александър Димитров, а 4 добави Стелиян Стоянов.

Днес бронзовият медалист от предходната година Спартак (Варна) съумя да се наложи вкъщи над Фрегата (Бургас) с 33:29 (15:9) . Най-резултатен за Спартак бе Благовест Димитров със 7 гола.

В най-интересния дуел от кръга 4-ият от предишния сезон Чардафон (Габрово) приключи наедно у дома с Пирин 94 (Гоце Делчев) - 21:21 (11:11) . С четири гола за Чардафон дебютира новото попълнение Даниел Грозданов, който през предишния сезон беше в състава на Пирин 94. По четири пъти се разписаха също Георги Николов и Петко Петков. Най-резултатен за домакините, с 5 точни попадения, беше Марио Янчев, а по два гола означиха Мирослав Денчев и Христо Данаилов. За Пирин 6 гола осъществя Христо Петков, 5 добави Петър Симеонов, а с 4 на сметката си приключи Добри Тунтев.

А в последния мач Осъм (Ловеч) разгроми като посетител Левски от град Левски с 36:18 (19:8).