Имаме епидемично разпространение на грипа, съобщи проф. Тодор Кантарджиев, бивш

...
Имаме епидемично разпространение на грипа, съобщи проф. Тодор Кантарджиев, бивш
Коментари Харесай

Проф. Кантарджиев: До дни ще има бум на болните от грип

Имаме епидемиологично разпространяване на грипа, заяви проф. Тодор Кантарджиев, някогашен шеф на Националния център по заразни и паразитни заболявания. Изоставането с неналичието на грипни вируси у нас към този момент се компенсира. Следващата и по-следващата седмица може да чакаме бързо увеличение на случаите, изясни той.

Кантарджиев означи, че при един от подвариантите на главния вариант на вируса, който господства в Европа, има малко изместване от ваксиналния вариант, само че " имунизациите работят ", по тази причина " който има опция, да се имунизира ".

Специалистът предлага и " композиция на имунизациите с фармакологични ограничения " – да имаме подръка антивирусно лекарство поради късия инкубационен интервал.

" И в действителност в границите на първите десетина часа в случай че започнеш антивирусна, антигрипна терапия, в идващите 48 часа ще почувстваш огромно усъвършенстване. Хората от фамилията могат да вземат по една таблетка профилактично от антивирусното лекарство. "

Обикновено пикът е в края на януари. Дано вълната да е почнала преди по-дългите почивки към Коледа и Нова година, с цел да се понижи епидемиологичното разпространяване, разяснява проф. Тодор Кантарджиев за БНР.

По думите му, в този момент е моментът да вземаме повече витамини, като не забравяме витамин Д. С нескончаем и несъразмерен банкет на витамин С може да се увредят бъбреците, предизвести той.
Източник: lupa.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР