Ига Швьонтек се класира за третия кръг на Откритото първенство

...

Шампионката Ига Швьонтек прeодоля втория кръг на Ролан Гарос

Ига Швьонтек се класира за третия кръг на Откритото състезание по тенис на Франция. Шампионката от 2020 и 2022 година се оправи с Клеър Лю след 6:4, 6:0.

Поставената под номер 1 в схемата полякиня позволи голям брой съмнения и два пробива против американката в първия сет, само че въпреки всичко съумя да поведе в резултата след 6:4.

Във втората част лидерката в международната класация не загуби нито един гейм и завърши срещата на корт " Филип Шатрие " след 90 минути.

Това е победа номер 30 за Ига Швьонтек през настоящаия сезон.

В идващия кръг полската тенисистка ще се изправи против Синю Ван. Китайката отстрани Ребека Петерсон (Швеция) след 7:6 (5), 6:2.

16-годишната Мира Андреева също продължава напред във втория за годината шампионат от " Големия шлем ". Руската тийнейджърка, която победи участващата с " уайлд кард " представителка на домакините Даян Пари с 6:1, 6:2, стана най-младата състезателка, участваща в третия кръг на " Ролан Гарос " след 2005 година. Квалификантката към момента няма изгубен сет във френската столица и завърши дуела с французойката за единствено 77 минути, като активът й през сезона досега е 22 победи и 2 провали.

Следващата противничка на Мира Андреева ще бъде победителката от мача сред поставената под номер 6 Коко Гоф (САЩ) и Юлия Грабхер (Австрия).

През 2005 година българката Сесил Каратанчева доближи до четвъртфиналите на Откритото състезание на Франция, като тогава беше на 15 години.

Снимки: Gettyimages