и завършиха 1:1 в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата.

...

Хофенхайм положи усилия и бе близо до победа, но ВАР се намеси в края

и приключиха 1:1 в среща от 23-ия кръг на Бундеслигата. Домакините откриха резултата още в 9-ата минута посредством, който се разписа след дузпа за нарушаване Флориан Грилиш против нахлуващ в наказателното поле конкурент.

Гостите подвигнаха оборотите и изглеждаха по-опасния отбор, който търси повече гола, само че пропуснаха няколко състояние пред Бауман. В 29-ата минута Грилиш напредна и центрира доста остро, а Шлотербек преодоля личния си вратар до момента в който се опитваше да предотврати попадение от Самасеку.

След изравняването още веднъж гостите бяха по-близо до втори гол на няколко пъти. в 40-ата стреля над вратата, а след почивката Ихлас Бебу преодоля бранител в наказателното поле, само че стреля около десния дирек на Бауман. Гостите доближиха до заветното попадение за 2:1 в 84-ата минута след положително центриране отляво, което откри Павел Кадерабек и той означи, само че след интервенция на ВАР гола бе анулиран.

В идващият кръг Хофенхайм семейства на Волсфбург, а Унион (Берлин) ще гостува на.

Бундеслига 23 кръг, неделя 28 февруари  Унион Берлин 14:30краен резулат  Хофенхайм