Хуан Матрин Дел Поро спечели инфарктния финал на Индиън Уелс

...

Дел Потро детронира Маестрото и взе първа Мастърс титла

Хуан Матрин Дел Поро завоюва инфарктния край на Индиън Уелс против първенеца от на 2017 година и международен номер 1 Роджър Фердерер. Аржентинецът избави три мачбола, с цел да се поздрави с триумфа след 6:4, 6:7(8) и 7:6(2). Това бе и първа Мастърс купа за Дел Потро.

Същевременно победната серия на швейцарската легенда бе спряна на 17 следващи триумфа.

Дел Потро завоюва с лекост първия сет. Сервисът на аржентинеца вървеше добре, като направи и един пробив. Във втория сет играта бе доста равностойна, като се стигна до 6:6 гейма. Тайбрекът бе извоюван от Маестрото, който позволи един пробив, само че осъществя два по отношение на своя конкурент.

Третият сет бе също по този начин кондензиран със мощни страсти като втория. Двамата тенисисти се пробиха по един път, а Дел Потров избави три мачбола, за се стигне до 6:6 гейма и съдбоносен тайбрек. В него Дел Потро показва впечатляваща централизация. Реализира три пробива, като единствено един път загуби подаването си и в последна сметка след 2 часа и 42 минути се поздрави с успеха.