Холандия се измъкна при домакинството си на Северна Ирландия в

...

Холандия с обрат за 10 минути, вижте всички резултати

Холандия се измъкна при семейството си на Северна Ирландия в среща от група 3 на евроквалификациите. " Лалетата " губеха с 0:1 до 80', само че реализираха поврат, а по-късно откриха време и за още един гол за крайното 3:1.

Отборът от Ниската земя игра доминираше, само че гостите поведоха четвърт час преди края, когато Джош Магенис се възползва от неточности на Матайс Де Лихт. Холандия реагира и се впусна в офанзива, като резултатът бе подравнен единствено пет минути по-късно посредством Мемфис Депай. Впоследствие резервата Люк Де Йонг оформи цялостния поврат в 90', а в продължението Депай постави точка на разногласието.

Така Холандия, Германия и Северна Ирландия имат по 12 точки на върха в групата, само че " лалетата " и Бундестимът са с мач по-малко.

В другия дуел Беларус и Естония приключиха наедно 0:0, което значи, че беларусите към този момент нямат шансове за класиране през квалификациите, само че не престават към плейофите през Лигата на нациите.