Хофенхайм нанесе тежко поражение на Шалке 04 с 5:2 в

Хофенхайм нанесе тежко поражение на Шалке 04 с 5:2 в ...

Хофе направи за смях Шалке насред Гелзенкирхен.

Хофенхайм нанесе тежко поражение на Шалке 04 с 5:2 в гостуването си на стадион “Фелтинс Арена” в Гелзенкирхен от 30-ия кръг на Бундеслигата. това бе четвърти пореден успех за възпитаниците на Юлиан Нагелсман, които отново се върнаха в битката за Лига Европа. домакините пък записаха трети мач без победа и вече са опасно близо до зоната на изпадащите.

Гостите взеха преднина от два гола още до почивката след точни изстрели на Ишак Белфодил в 25-ата и Андрей Крамарич в 45-ата минута.

В 60-ата минута Шалке за кратко върна интригата, намалявайки резултата с гол на Даниел Калиджури.

Радостта на “кралскосините” обаче бе твърде кратка и в 65-ата минута Адам Салай вкара трети гол за Хофе, а след това Надием Амири и отново Белфодил добавиха още две попадения във вратата на Александер Нюбел.

В самия край на мача Гуидо Бургщалер направи загубата на Шалке малко по-почетна, но това едва ли донесе някаква разост на феновете по трибуните.

След този успех Хофенхайм излезе на 6-ото място в класирането с 50 точки. Шалке 04 пък се намира на 15-ото място с 27 точки в актива си.