Хебър допусна шесто поредно поражение в последния си мач от

...

Хебър завърши последен в групата си в Шампионска лига

Хебър позволи шесто следващо проваляне в последния си мач от група " В " на Шампионската лига по волейбол.

Българският отличник отстъпи с 0:3 (22:25, 25:27, 19:25) при гостуването си на Халкбанк Анкара.

Турският гранд поведе с 15:10 и 23:20, с цел да завоюва с 25:22 в първия гейм.

Във втората част играта беше доста по-равностойна, а Хебър пропиля задатък от 9:5.

Халкбанк изравни при 11:11, а по-късно се стигна и до 21:21. Домакините се възползваха от третия си сетбол и поведоха с 2:0 при 27:25.

В третия гейм турският тим имаше преднина от 9:5 и 18:14, с цел да завърши дуела при 25:19 за единствено 82 минути.

Най-резултатен за Хебър стана Джулио Саби с 18 точки, до момента в който с 16 точки за Халкбанк се отличи Нимир Абдел-Азиз.

Хебър остана на четвърто място в крайното класиране в група " В " с шест поредни загуби.

Старши треньорът на носителя на купата на страната за 2023 година Камило Плачи пусна в игра стартов състав : Александер Туш, Джулио Саби, Тодор Алексиев, Якопо Масари, Николай Николов, Илия Петков и либерото Петър Каракашев, а като запаси влязоха Мартин Симеонов, Иван Латунов и Трифон Лапков.
Източник: novsport.com