Хърватският гранд Динамо Загреб посреща българския шампион Лудогорец в мач-реванш

...

НА ЖИВО: Динамо Загреб vs Лудогорец 1:0, орлите с 10 човека

Хърватският гранд Динамо Загреб посреща българския първенец Лудогорец в мач-реванш от третия квалификационен кръг на Шампионската лига и играят при резултат 1:0. Йосип Дърмич откри резултата в 13-ата минута за Динамо, а в 17-ата Доминик Янков получи червен картон.

След по-малко от четири минути игра се видя първата рискова обстановка в срещата. Адеми даде пас отдясно наляво за Дръмич. Той видя Мартин Батурина, който не се посвени да шутира мощно към вратата на Симон Слуга, само че хърватският нападател на "орлите " избави и прати топката в корнер. Последва още един за "модрите ", само че нов удар посока вратата на родния първенец нямаше.

В осмата Рик Джонатан проби чудесно през средата и даде добър пас вдясно за непокрития Сисиньо. Крайният защитник напредна и можеше да центрира надалеч по-умело към един от един от тримата си съотборници, заели местата си в наказателното поле на домакините. В последна сметка се стигна до ъглов удар за Лудогорец, след който на първа греда Пьотровски опита да я засече, само че след двоен рикоше тя излезе навън.

Малко по-късно пък Доминик Янков извърши нарушаване, за което получи жълт картон. След осъществяването на свободния удар капитанът Ариян Адеми отигра с глава, само че неопределено. По-настъпателните като че ли дейности на домакинтие дадоха резултат в 13-ата минута. Тогава те разиграха добре топката в средата на терена, като линиите на Лудогорец бяха разпокъсани в резултат на опит за нахлуване. Топката отиде вдясно за Стефан Ристовски, който я подвигна на "втора " греда за Дърмич, а той с глава от близко я прати в противоположния ъгъл на Слуга.

В 17-ата минута Рик Джонатан за следващ път напредна през средата на терена и даде топката паралелно за Доминик Янков. Младокът в Лудогорец шутира мощно с левия крайник, само че Ливакович отрази. След това защитник на Динамо почисти с глава, а Янков нападна топката, само че вместо нея уцели крайници на защитник на Динамо, след което реферът Беноа Бастиен го изгони.

LIVE / ДИНАМО ЗАГРЕБ – ЛУДОГОРЕЦ 1:0 ()

1:0 Йосъп Дърмич (13)