Хърватия започна участието си на Световното първенство в Русия с

...

Хърватия започна с победа на руска земя

Хърватия стартира присъединяване си на Световното състезание в Русия с победа над Нигерия с 2:0 . Балканците не срещнаха сериозна опозиция от страна на африканския отбор.

През първото полувреме хърватите бяха по-активни на терена и справедливо поведоха в резултата. В 32-ата минута след осъществяване на корнер полузащитникът на африканците Етебо си вкара автогол, откакто топката се отби в крайници му.

В 71-ата минута беше отсъдена дузпа за хърватите поради нарушаване против Марио Манджукич. Капитанът Лука Модрич бе прецизен и умъртви интригата в мача. До края на срещата не паднаха повече голове и Хърватия сграбчи трите точки.

По-рано през днешния ден в другия дуел от група „ Д” Аржентина не съумя да победи Исландия, срещата приключи наедно 1:1. В четвъртък Аржентина се изправя против Хърватия, до момента в който Нигерия и Исландия ще мерят сили в петък във Волгоград.
Източник: fakti.bg