Хари Кейн вече е голмайстор №1 в историята на Тотнъм

...

Хари Кейн подобри пореден рекорд при разгромна победа на "Тотнъм" над "Евертън"

Хари Кейн към този момент е голмайстор №1 в историята на " Тотнъм " във Висшата лига, откакто се разписа два пъти при успеха с 4:0 над " Евертън ". " Шпорите " не срещнаха никакъв проблем на " Уембли ", а с двете си попадения нападателят към този момент има 98, с което изпревари Теди Шерингам.

Звездата на " Тотнъм ", който приключи 2017 година с връх, подобрявайки достижението на друга легенда – Алън Шиърър за най-вече попадения в границите на една календарна година (39) и стана изпълнител №1 на Европа с 56 гола, стартира още по-добре новата година.

Кейн има 98 гола в едвам 135 срещи от анлийския хайлайф. Това се случва единствено ден, откакто нападателят беше определен за №1 през декември във Висшата лига, което е шеста премия за него (изравнен връх със Стивън Джерард – бел. ред.).

На " Уембли " " шпорите " не оставиха подозрение в превъзходството си, като даже и включването на купения за 27 милиона паунда Дженк Тосун не оказа помощ на " Евертън ". През първата част " карамелите " не съумяха да насочат нито един прецизен удар към Юго Лорис, а гол на Уейн Рууни беше анулиран поради засада.

HARRY KANE - The highest Spurs goalscorer in @PremierLeague history! #OneOfOurOwnpic.twitter.com/LzHjL8ggK0
— Tottenham Hotspur (@SpursOfficial) January 13, 2018

Хюн-Мин Сон откри в 26-ата минута откакто се възползва от груба неточност на отбраната на гостите. Кейн увлече капитана на " карамелите " Фил Джагиелка, а Сон беше проследен от Куко Мартина, което оголи дясната зона и разреши на Серж Орие да нахлув необезпокоявано. Котдивоарецът откри корееца и той осъществя на празна врата.

За Сон това беше пети гол от пет мача на " Уембли " през този сезон.

Втората част стартира с нов гол за " Тотнъм ", който обаче падна след засада. Сон откри Хари Кейн в наказателното поле и той нямаше проблем да удвои задатъка на своя отбор. Повторенията демонстрираха ясно, че нападателят е зад последния бранител, само че обстановката се разви доста бързо.

Още преди да е изминал един час " шпорите " към този момент водеха с 3:0, а голмайстор още веднъж беше Кейн. Макар и с малко шанс, нападателят на " Тотнъм " означи рекордното си 98-о попадение след подаване на Ерик Дайър.

Хари Кейн бележи рекордното си 98-о попадение за
© Reuters

Хари Кейн бележи рекордното си 98-о попадение за " Тотнъм " във Висшата лига.

До края на дуела домакините означиха и четвърти гол, дело на Кристиан Ериксен, а асистенцията пристигна от Деле Али. Английският национал към този момент има седем през акцията в 22 мача, достигайки броя си от целия минал сезон, когато изигра 37 срещи.

Победата изравни " Тотнъм " по точки с " Ливърпул ", като и двата отбора имат по 44. Червените, които заемат четвъртата позиция, са и с мач по-малко като в неделя одобряват " Манчестър сити ".

" Евертън " остава девети с 27 точки. За " карамелите " провалянето е трето следващо във Висшата лига.
Източник: dnevnik.bg