Григор Димитров започна с победа участието си на турнира по

...

Григор Димитров започна с победа на "Ролан Гарос"

Григор Димитров стартира с победа присъединяване си на шампионата по тенис от Големия шлем " Ролан Гарос ", надигравайки казахстанеца Тимофей Скатов с 6:0, 6:3, 6:2.

На корт номер 13 Димитров излезе с нов екип. След повече от 15 години с Nike, през днешния ден той излезе в Lacoste.

Руснакът, който играе за Казахстан и се намира на 147-о място в ранглистата на АТР, не съумя да сътвори кой знае какви проблеми на най-хубавият ни тенисист.

Първият сет приключи единствено за 27 минути, като Димитров направи три пробива. Шестият гейм даже беше рекордно къс, откакто българинът не му даде даже и точка.

Изненадващо Димитров стартира втората част с пробив, откакто концентрацията му очевидно спадна и той направи непредизвикани неточности.

Веднага по-късно обаче върна пробива. Скатов беше притиснат от мощните удари на Григор, направи и двойна неточност, което изравни геймовете.

Хасковлията си взе умерено идващото подаване и по подобен сцeнарий проби за 3:1.

Скатов опита да изтегли съперника си на мрежата и да опитва прехвърлящи удари, само че не му се получи. След това ретурът на Димитров проработи и той осъществя подаването си и за 4:1.

Разменени сервиси до края осигуриха удобната победа на Димитров с 6:3 и 2-0 сета.

В третата част Григор Димитров стартира умерено, мачът вървеше с поделено превъзходство до 2:2.

И тогава той съумя да вземе сервиса на казахстанеца от 0:40.

Най-напред изравни на 40:40, употребявайки неточности на съперника, а по-късно при дълго разиграване българинът въпреки всичко съумя да стигна до поврат и по-късно затвърди пробива си.

Увереността на 29-ият в ранглистата на АТР българин го водеше към извоювано подаване и нов пробив до 5:2.

Роденият през 2001-а година Скатов опита да даде последна опозиция на Димитров в последния гейм на мача.

Той отрази цели четири мач-пойнта, преди българската звезда да затвори срещата за малко под два часа.

В идващия кръг Димитров щe излезе против финландеца Емил Русувуори, който се оправи в маратонски мач, траял пет сета и 4 часа и 17 минути с Грегоар Барер (Франция).

Русувуори завоюва с 6:2, 6:7 (7:9), 5:7, 6:1, 6:4.

По обявата работи: Петър Ненов БНР подкасти: Начален удар Начален удар Начален удар
Източник: bnr.bg