Григор Димитров се класира във втория кръг на Мастърс турнира

...

Григор Димитров победи дебютант в първия кръг в Монреал

Григор Димитров се класира във втория кръг на " Мастърс " шампионата в Монреал след чиста победа на старта над квалификанта Алексис Галарано - 6:4, 7:5. Съперникът на българина е 237-ми в международната класация и е дебютант на това равнище в тениса.

В първия сет Димитров игра добре и безпроблемно завоюва с 6:4 след 35 минути игра.

Във втория сет обаче нещата се развиха по различен метод. Галарано поведе с 3 гейма в самото начало и се стигна даже до 5:2. Тогава Димитров внезапно подвигна равнището на играта си и завоюва пет следващи гейма, с което взе и мача. Българинът даже завърши срещата с гейм на нула.

Във втори кръг Григор Димитров ще играе с спечелилия от мача сред Алекс Де Минор или Денис Шаповалов.

Източник: mediapool.bg