Гордостта на Германия в алпийските ски Виктория Ребенсбург започна по

...

Германски триумф на старта на Световната купа по ски в Зьолден

Гордостта на Германия в алпийските ски Виктория Ребенсбург стартира по най-хубавия вероятен метод с победа в дебютния старт от новия сезон в Световната купа по ски алпийски дисциплини. 28-годишната носителка на кристалния глобус в гигантския слалом през 2011 и 2012 година завоюва дисциплината в австрийския зимен център Зьолден, където за 22-ра поредна година бе обещано начало на надпреварите в белия кортеж.

Complete results for the Ladies GS in Sölden! Congratulations to @V_Rebensburg @TessaWorley #ManuelaMoelgg #fisalpine pic.twitter.com/9h8TYkxp6G
— FIS Ski WC Results (@SkiingResults) October 28, 2017
Олимпийската шампионка в гигантския слалом от Ванкувър 2010 Ребенсбург бе трета след първия манш и с отличното си каране във втория съумя да пребори конкуренцията на Теса Уорли, Мануела Мьолг, Щефани Брунер и Микаела Шифрин. Тя събра общо време от 1:55.20 секунди и завоюва старта в глетчера Ретенбах с 0.14 десети от секундата задатък пред Уорли. Французойката, която е настоящата носителка на кристалния глобус в дисциплината, бе шеста след първия манш и остана покрай успеха в по-ниския старт поради атмосферните условия.

Your first #podium of the winter #Soelden2017 #fisalpine @skiverband @FedFranceSki @dynastarskis @rossignol_1907 pic.twitter.com/OxwyIjCGTP
— Racer Ready ski mag (@RacerReady) October 28, 2017
Третата позиция отиде при италианката Мануела Мьолг, която не можа да задържи преднината си от първия манш, който завоюва, само че ще бъде удовлетворена и от мястото си на подиума с 0.53 секунди закъснение. Домакините не можаха да видят своя представителка на почетната стълбица, защото Щефани Брунер остана четвърта с 0.71 секунди закъснение.

Носителката на огромния бистър глобус и на премията „ Златен скиор “ Микаела Шифрин остана на разочароващото за нея пето място в класирането в Зьолден, откакто направи неточност при започване на трасето. Тя излезе от идеалната траектория преди ляв завой след една от 41 порти и в действителност можеше да отпадне от надпреварата, само че я избави точно сектора с двойна врата.

Women's Giant Slalom Results. #Sölden #FisAlpine pic.twitter.com/5I28bMqExs
— M. (@TheSwiss_) October 28, 2017
Звездата от Лихтенщайн Тина Вайратер бе с пето време след първия манш, само че изпусна в самото начало на втория възможностите си за подиум, откакто излезе отвън идеалната траектория и пропусна врата след първата междинна контрола.

Виктория Ребенсбург пропусна старта в Зьолден предходната година поради травма и се качи единствено два пъти на подиума през сезона, само че в този момент стартира ужасно олимпийската акция 2017/18 с 14-а победа в кариерата си и 12-а в гигантския слалом. Също по този начин тя за повторно печели в Зьолден след 2010 година и се причисли към Тина Мазе (3), Андрин Флемен, Лара Гут и Мартина Ертъл-Ренц (2) като единствените състезателки с повече от един триумф на една от най-трудните писти в календара на Световната купа.

12-ата победа в дисциплината значи, че тя се изкачва на осмо място във безконечната ранглиста по този индикатор, изравнявайки достижението на Хани Венцел и изпреварвайки Теса Уорли. Успехът в Зьолден е първи от март 2016 година в Световната купа за германката, която тогава победи в дисциплината в Санкт Мориц. Също по този начин с към този момент 14 победи Ребенсбург изравни Мартина Ертъл-Ренц на четвърто място по победи за Германия – единствено Катя Зайцингер (36), Мария Хьофъл-Рийш (27) и Хилде Герг (20) остават пред нея.

Линдзи Вон направия първия си старт в дисциплината след повече от 600 дни пауза, само че не можа да се класира за втория манш, като сама съобщи, че самото присъединяване е било по-важно за нея от какъвто и да е резултат.

В Зьолден на следващия ден е гигантският слалом при мъжете, а по-късно керванът се мести във финландския зимен център Леви за слаломите.

Класиране в гигантския слалом за дами в Зьолден:

1. Виктория Ребенсбург (Германия) - 1:55.20 минута (55.90 секунди в първия манш и 59.30 секунди във втория манш)
2. Теса Уорли (Франция) - 1:55.34 (56.21 и 59.13)
3. Мануела Мьолг (Италия) - 1:55.73 (55.57 и 1:00.16)
4. Щефани Брунер (Австрия) - 1:55.91 (56.51 и 59.40)
5. Микаела Шифрин (САЩ) - 1:55.94 (55.69 и 1:00.25)
6. Уенди Холденер (Швейцария) - 1:56.31 (57.06 и 59.25)
Източник: novini.bg