Голдън Стейт Уориърс за четвърти пореден път ще спори с

...

Голдън Стейт и Кливланд за четвърти пореден път ще определят шампиона в НБА

Голдън Стейт Уориърс за четвърти следващ път ще спори с Кливланд Кавалиърс във край на НБА. " Войните " от Окланд обърнаха като посетители най-хубавия тим в постоянния сезон Хюстън Рокетс след 101-92 (19-24, 24-30, 33-15, 25-23). Така крайният резултат в серията стана 4-3 победи.

ЛеБрон Джеймс изведе Кливланд до четвърти следващ край в НБА

" Кавалерите " нанесоха първо домакинско проваляне в плейофите на Бостън Селтикс

Мачът се реши обичайно за Голдън Стейт в третата част. На почивката Хюстън водеше с 54-43. Гостите последователно намаляваха разликата и след две тройки на Стеф Къри и Кевин Дюрант излязоха напред. Преди последната четвърт резултатът към този момент беше в тяхна изгода - 76-69.

Стрелбата на " Ракетите " напълно изчезна. Те пропуснаха 27 зад линията за 3 точки. Лидерите на Голдън Стейт напълно направляваха нещата и даже съумяха малко да усилят преднината си в края.

Една битка не доближи на Стеф Къри да направи " трипъл-дабъл ". Той приключи с 27 точки, 9 битки и 10 асистенции. Най-резултатен беше Кевин Дюрант с 34 точки. Клей Томпсън направи втори следващ мощен мач, отбелязвайки 19 точки.

МВП на постоянния сезон Джеймс Хардън вкара 32 точки. Ерик Гордън добави за домакините 23 точки, а Клинт Капела се регистрира с 20 точки.

За четвърта поредна година Голдън Стейт Уориърс и Кливланд Кавалиърс ще дефинират първенеца. През този сезон и двата тима не бяха безапелационни, само че когато пристигна време за решителните срещи те влязоха във форма.

През 2015 и 2017 купата отпътува за Тихоокеанското крайбрежие. През 2016 Голдън Стейт водеше с 3-1 победи, само че ЛеБрон Джеймс и компания завоюваха последните три мача.