Глазгоу. Тази вечер се изиграха първите три мача от плейофите

...

Изиграха се първите три мача от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига

Глазгоу. Тази вечер се изиграха първите три мача от плейофите за влизане в групите на Шампионска лига. Най-горещо бе на " Айброкс " в Глазгоу, където Рейнджърс и ПСВ Айндховен направиха зрелищно тъждество - 2:2. Динамо (Загреб) загуби с 0:1 гостуването си на Бодьо/Глимт в Норвегия, а Копенхаген завоюва с 2:1 против Трабзонспор.

Мачът на стадион " Айброкс " в Глазгоу се игра под пороен дъжд. Гостите първи откриха резултата в 37-ата минута, когато при едно безредие след корнер Ибрахим Сангаре бе най-съобразителен. Шотландците обаче реагираха бързо и в 40-ата минута възвърнаха равенството посредством Антонио Чолак. В 70-ата минута домакините направиха и цялостен поврат. Том Лоурънс стреля от фаул, мократа топка мина през стената, а вратарят Валтер Бенитес с много неумела интервенция я пропусна зад голлиинята за 2:1. 12 минути преди края Нидерландците още веднъж възвърнаха равенството след корнер в 78-ата минута. Този път се разписа централният бранител Армандо Обиспо, който с глава прати топката неспасяемо под напречната греда за крайното 2:2.

Бодьо/Глимт завоюва с минималното 1:0 първия дуел с Динамо (Загреб). Норвежкият първенец не съумя да изкове по-сериозна преднина преди реванша в Хърватия, а даже може да е удовлетворен, че не изпусна успеха в края, когато гол на гостите бе анулиран. Така Динамо има всички шансове да опита да направи поврат на собствен терен.

В третия мач Копенхаген завоюва с 2:1 семейството си на Трабзонспор. Домакините поведоха с два гола, само че гостите съумяха да върнат едно попадение, което може да бъде много скъпо за реванша след седмица. След този резултат Копенхаген е с едни гърди по-близо до групите, само че реваншът в Турция ще бъде много парещ и Трабзонспор ще направи всичко допустимо да реализира поврат.
Източник: focus-news.net