Гигант Съединение написа история, след като беше на крачка от

...

Геройчно! Девет от Гигант Съединение бяха на крачка да елиминират ЦСКА за Купата след дузпи

Гигант Съединение написа история, откакто беше на крачка от това да в профил ЦСКА. Мачът приключи 1:1 след постоянното време, а двама играчи на Гигант бяха и изгонени и отборът остана с 9 индивида. Въпреки това отборът удържа своя прославен противник до дузпите. Там отборът от Трета лига също направи чудеса и вкара шест от седемте си осъществявания. Все отново след пропуск на Гюзлев и гол на Кох при седмите дузпи ЦСКА съумя да отстрани Гигант и да продължи към осминафиналите.
Прочетете още
Още в началните минути ЦСКА можеше да откри и удар на Назон срещна гредата.

В 31-та минута Гигант беше покрай попадение, само че удар на юношата на Ботев Здравко Жилов мина в навън.

В 40-та минута удар на Назон беше избавен от Цветан Тодоров.

В 41-та минута стадионът в Съединение беше в еуфория, откакто Красимир Здравков центрира в наказателното поле отбраната на ЦСКА сгреши като не съумя да почисти центрирането и топката доближи до Георги Стайков, който от близко не остави шансове на Евтимов за 1:0.

Саша Илич направи четворна промяна за ЦСКА и пусна в игра Маурисио Гарсес, Йоанатан Линдест, Лазар Туфегчидж и Браян Алварес.

В 49-та минута влезлият през втората част Маурисио Гарсес насочи удар, само че Тодоров избави.

В 55-та минута Васил Василев получи втори жълт картон за нарушаване на границата на наказателното поле и Съединение остава с 10 индивида.

В 69-та минута Линдест стреля, само че Тодоров улови.

В 74-та минута ЦСКА съумя да изравни, Браян Морено беше изведен самичък против Цветан Тодоров, който съумя да избави първия изстрел на играча на гостите, само че при добавката Морено не сгреши и на опразнената врата вкара за 1:1.

В 79-та минута изстрел на Щерев затрудни Евтимов, който въпреки всичко съумя да избие топката.

В добавеното време Гигант остана с 9 индивида, откакто Райко Алов получи втори жълт картон.

Редовното време приключи при резултат 1:1 и мачът влезе в продължения.

В началните минути на продълженията удар на Бисмарк Чарлс срещна гредата.

В 98-та минута Бисмар Чарлс стреля от близко с глава, а Свилен Щерев почисти от голлинията.

В края на първото полувреме Бисмар Чарлс се контузи и беше сменен наложително.

В 116-та минута удар на Мено Кох мина над вратата.

До края на мача ЦСКА не съумя да вкара и по този начин мачът трябваше да се взема решение след дузпи.

При първите осъществявания Иван Скерлев и Иван Турицов не сгрешиха. При вторите осъществявания Свилен Щерев и Йонатан Линдсет също вкараха. Нямаше неточност и при терите осъществявания на Красимир Здравко и Юрген Матей. Точните осъществявания продължиха и при петите дузпи, когато Костадин Христов и Маурисио Гарсес осъществиха. При петите осъществявания от наказателния удар се разписаха Аурел Мусай и Браян Морено. Драмата продължи и след шестите осъществявания на Кристиян Николов и Марселино Кареасо. Янко Гюзлев пропусна при седмата дузпа, когато Евтимов съумя с крайници да избави дузпата. Решаващата дузпа за ЦСКА вкара Мено Мох и след мач траял 4 часа ЦСКА въпреки всичко съумя да се класира осминафиналите.

В идващия кръг ЦСКА ще гостува на Септември София.

Гигант:  Цветан Тодоров, Никола Марин (Мариян Гиров 120 + 3 мин.), Васил Василев, Иван Скерлев, Райко Алов, Красимир Здравков, Георги Стайков, Свилен Щерев, Аурел Мусай, Здравко Жилов (Янко Гюзлев 63 мин.), Георги Мавродиев (Кристиян Николов 65 мин.)

ЦСКА:  Димитър Евтимов, Мено Кох, Юрген Матей, Галин Минков, Иван Турицов, Александър Бучков (Маурисио Гарсес 46 мин.), Станислав Шопов (Йонатан Линдсет 46 мин.), Йоан Бауренски (Лазар Туфегчидж 46 мин. (Илиан Антов 92 мин.), Марселино Кареасо, Бисмарк Чарлс, Дюкенс Назон (Браян Алварес 46 мин. (Росен Маринов 104 мин.)

Снимка: Спортал
Източник: trafficnews.bg