Германия стана европейски шампион по футбол при младежите до 21

...

Германия грабна евротитла след брилянтен гол

Германия стана европейски първенец по футбол при младежите до 21 години. На финала в Краков (Полша) германците победиха с 1:0 Испания.

Голът на успеха за Бундестима осъществя халфът Мичел Вийзер пет минути преди почивката след центриране отдясно на бранителя Жереми Толян.

Това е втора купа за Германия в тази възрастова група след 2009 година, до момента в който " ла хала " можеше да победи за пети път, откакто отстрани на полуфиналите в Полша петкратния първенец Италия.

Германците преобладаваха през първата част, макар че играха без главния си нападател Дейви Селке. Серж Гнабри и Макс Майер също бяха покрай осъществяване на попадение.

Саул Нигес, голмайсторът на Евро 2017 с петте си попадения, опитва рефлекса на вратаря Юлиан Полерсбек с отдалечен удар в 58-ата минута. През останалото време от срещата Испания не съумя да сътвори нищо рисково в предни позиции.

Източник: btvnovinite.bg