Германия победи с 3:2 Австралия на старта на турнира за

...

Германия започна с победа в Купата на конфедерациите

Германия победи с 3:2 Австралия на старта на шампионата за купата на конфедерациите по футбол, с което Бундестимът се изкачи на второ място в генералното класиране на група " Б ". Лидер е тимът на Чили, който надделя Камерун с 2:0 в неделя вечер.

Германия поведе с 1:0 с гол на Ларс Щиндел, който получи топката на точката за дузпа от Юлиян Брандт и я вкара в мрежата на австралийците в 17-та минута, само че Том Рогич изравни в 41-та. Той дриблира към наказателното поле на международните първенци и първият му удар срещна тялото на противник, само че вторият попадна във вратата.

Юлиян Дракслер даде още веднъж задатък за германците с гол от дузпа в 44-та минута, а Леон Горецка повиши на 3:1 в 48-та, когато получи извеждащ пас от Джошуа Кимих и преодоля с лекост Матю Райън с удар в близкия ъгъл. Том Юрич понижи на 2:3 с гол в 58-та минута, само че австралийците не съумяха да вкарат повече и изгубиха срещата със международните първенци.

Германия и Чили ще играят пряк мач за първото място на 22-и юни.

1. Чили 1 1 0 0 2:0 3 точки
2. Германия 1 1 0 0 3:2 3
3. Австралия 1 0 0 1 2:3 0
4. Камерун 1 0 0 1 0:2 0
Източник: btvnovinite.bg