Германия и Аржентина не разочароваха и изиграха един страхотен двубой

...

Германия и Аржентина не се победиха в голово шоу

Германия и Аржентина не разочароваха и изиграха един страховит дуел с четири попадения и приключиха при резултат 2:2. Серж Гнабри откри в 15-ата минута, а седем по-късно Кай Хаверц удвои преднината на домакините след подаване на Гнабри. В 66-ата минута Лукас Аларио върна едно попадение за Аржентина, а пет минути преди края на срещата дебютантът Лукас Окампос оформи равенството. Двата тима си размениха по едно полувреме, като през първото "бундестима " не остави никакви шансове на "гаучосите ", а през второто гостите излязоха преобразени и заиграха доста по-силно. В края на срещата даже можеха да стигнат до успеха.

Tonight's friendly ends in a draw. (FT)#DieMannschaft #GERARG pic.twitter.com/1Cuiktn4fb
— Germany (@DFB_Team_EN) October 9, 2019
През годините двата тима са правили зрелищни дуели, а най-интересния конфликт сред двата отбора беше на финала на Световното състезание в Бразилия през 2014, когато хората на Йоаким Льов завоюваха четвъртата си международна купа с победа 1:0 след продължения.

За първи път, откогато Германия завоюва Световното състезание през 2014 година, в стартовия състав няма състезател, който да е бил в отбора, който завоюва купата в Бразилия.

0 - For the first time since winning the World Cup 2014, @DFB_Team_EN kick off an international without a World Cup winner in their starting eleven. Reset. #GERARG pic.twitter.com/fbGokctNP7
— OptaFranz (@OptaFranz) October 9, 2019
Серж Гнабри пък усъвършенства върха на Мирослав Клозе за най-бързо вкарани 10 гола за Бундестима. Клозе го направи в 13 срещи, до момента в който Гнабри го реализира в 11.