Галатасарай записа класическа победа над Хатайспор в домакинството си от

...

Хатайспор със Страхил Попов не оказа съпротива на Галатасарай

Галатасарай записа класическа победа над Хатайспор в семейството си от 11-ия кръг на турската Суперлига. Грандът от Истанбул не срещна особени усложнения и прибави скъпи три точки в актива си. За гостите цялостен мач записа българският национал Страхил Попов.

Домакините поведоха в 32-ата минута с гол на Диагне в 32-ата минута след асистенция на Софиан Фегули. След това в 64-ата минута Пабло си вкара автогол, а в добавеното време на дуела Актюркоглу оформи класическото 3:0.

Гостите приключиха мача с човек по-малко, откакто в 80-ата минута Гьокхан Карадениз си изкара втори жълт и червен картон.

С тази победа Галатасарай заема 2-ото място в таблицата с 23 точки, колкото има и водача Аланияспор. Хатайспор пък се намира на 14-ото място с 12 точки.