Футболистите на Хърватия загатнаха за високата си класа и амбициите

...

Хърватия загатна класа за 2:0 срещу Нигерия

Футболистите на Хърватия загатнаха за високата си класа и упоритостите си извънредно надареното потомство на страната да реализира важен триумф на огромен футболен конгрес, откакто завоюваха с 2:0 в Калининград над считания за мощен тим на Нигерия във втория мач от четвърта група на международното състезание в Русия.

Без да блестят доста, хърватите вкараха по едно състояние в двете полувремена, което им донесе лидерската позиция в групата откакто по-рано през днешния ден Аржентина изненадващо не съумя да победи коравия отбор на Исландия (1:1). След равностойни начални минути пристигна и 32-ата, когато центриране в наказателното поле свари неподготвени нигерийските бранители, хърватите съумяха да си подадат топката няколко пъти, а удар на Манджукич изненада Етебо, който отклони кълбото в личната си мрежа. Европейският отбор затвори още повече пространствата пред личната си врата и чакаше неточности на противника. Решаващата пристигна в 71-ата минута - тогава Еконг направи безумно нарушаване в относително безобидна обстановка в наказателното поле, а Манджукич се възползва от ситуацията, бе фаулиран и от бялата точка Лука Модрич на процедура предреши крайния резултат - 2:0. До края хърватските футболисти направляваха събитията на терена и не разрешиха закани към личната си врата - краен резултат 2:0.
Източник: bnr.bg