Футболист №1 на България Кирил Десподов игра 81 минути при

...

Асистенция за Десподов при зрелищен хикс на Щурм Грац

Футболист №1 на България Кирил Десподов игра 81 минути при успеха на Щурм Грац против Матерсбург при посещение с 3:2 в мач от осмия кръг на австрийската Бундеслига. Десподов асистира в 21-ата минута за Анастасиос Авлонитис, с цел да може гостите да изравнят, откакто Андреас Грубер бе извел Матерсбург в десетата минута.

Три по-късно пък Филип Ерхардт си означи автогол, с цел да може цялостният поврат за Щурм да стане факт.

Патрик Бургер изпусна дузпа за домакините в 41-ата минута, само че в 58-ата се разписа, изравнявайки резултата.

В 79-ата минута пък Торстен Рошер засече пас на Шрамел, с цел да помрачи настроението на публиката на „ Папелщадион” и да поведе Щурм отново при визитата му. Това обаче не промени нищо в играта на домакините, които стигнаха до втора дузпа в срещата. В добавеното време Грубер я осъществя и по този метод резултатът стана 3:3.

Така тимът на Десподов и Нестор Ел Маестро зае петото място във краткотрайното класиране с 13 точки, до момента в който Матерсбург е 9-и със седем пункта.

В идващия кръг Щурм Грац приема последния Адмира Вакер на своя стадион.