Французинът Мартен Фуркад спечели по категоричен начин златния медал в

...

Безкомпромисен Фуркад триумфира в преследването в ПьонгЧанг, Анев 45-и

Французинът Мартен Фуркад завоюва по безапелационен метод златния орден в преследването на 12.5 километра от надпреварите по биатлон на Зимните олимпийски игри в ПьонгЧанг. По този метод 29-годишният биатлонист отбрани купата си в дисциплината от Игрите в Сочи 2014.

След разочароващото си показване през вчерашния ден в спринта, където финишира осми, през днешния ден Фуркад показва голямата си класа и не остави никакви шансове на конкуренцията. Французинът позволи една-единствена неточност в стрелбата, финиширайки за време 32:51.7 мин. Втори, с закъснение от 12 секунди, приключи 21-годишният швед Себастиан Самуелсон, който малко преди финала изпревари международния първенец в спринта Бенедикт Дол (Германия).

С най-предно класиране от българите бе Красимир Анев, финиширал 45-и – на 5:06.2 мин. от спечелилия. Веднага след него се подреди и Владимир Илиев (46) с закъснение от 5:17.0 мин., а на Антон Синапов финишира на 60-о място с 7:57.4 мин зад Фуркад. /БГНЕС
Източник: bgnes.com