Франция се класира за полуфиналите на баскетболния турнир в Токио.

...

Франция се справи трудно с Италия

Франция се класира за полуфиналите на баскетболния шампионат в Токио. В зала " Сайтама Супер Арена " " петлите " победиха Италия със 84:75. Първото полувреме беше равностойно, а на почивката французите имаха точка задатък - 43:42. В третата част възпитаниците на Венсан Коле дръпнаха с 10 точки, което се оказа и решаващо.

В началото на четвъртата част Италия съумя да изравни резултата за 66:66, само че до края Франция стегна редиците си и стигна до триумфа. В борбата за финала " петлите " ще излязат против Словения.

Руди Гобер вкара 22 точки за спечелилите, а към тях добави и 9 битки. Еван Фурние наниза 21 точки, а Никола Батум остана с 15 точки и 14 битки.

За Италия Симоне Фонтекио бе най-резултатен с 23 точки. Данило Галинари приключи с 21 точки и 10 битки.