Фенербахче победи с 90:86 (20:18, 20:20, 19:22, 31:26) АСВЕЛ Вильорбан

...

Фенербахче излъга отбора на Тони Паркър в драма

Фенербахче победи с 90:86 (20:18, 20:20, 19:22, 31:26) АСВЕЛ Вильорбан като посетител в мач от 28-я кръг на Евролигата.

Турският гранд заема седма позиция във краткотрайното класиране с баланс 17-11, а тимът на легендата от НБА Тони Паркър е на 12-о място с 12 победи и 16 загуби.

Мачът във Франция стартира оспорвано, като след 10 минути игра разликата беше единствено 2 точки (20:18) в интерес на гостите. Въпреки напъните им, те не съумяха да усилят преднината си до почивката, след равна втора четвърт (20:20). След паузата домакините тотално обърнаха нещата и завоюваха точка в своя изгода (60:59) преди заключителните 10 минути. Двата тима продължиха драмата и през четвъртата част, в която всичко се реши в последната минута.

За Фенербахче Нандо дьо Коло вкара 24 точки, с 13 се разписаха Марко Гудурич и Дайшон Пиер.

Дейвид Лайти беше най-резултатен за АСВЕЛ с 15 точки, а по 14 прибавиха Норис Коул и Исмаел Бако.
Снимка: euroleague.net