Фенербахче оглави класирането в турското първенство след трудна, но заслужена

...

Пелкас дебютира за Фенербахче с гол

Фенербахче оглави класирането в турското състезание след сложна, само че заслужена победа над с 3:2. Изцяло обновеният състав на " фенерите " сподели забавни неща в офанзива, а привлеченият от гръцки национал Димитрис Пелкас ознаменува дебюта си с гол.

Резултата откри ветеранът Хосе Соса от дузпа в 26-ата минута. Малко по-късно углавен удар получиха и домакините, а Гилерме не сгреши от бялата точка. В края на полувремето Джанер Еркин центрира от корнер, а Сердар Азиз още веднъж извде Фенербахче напред.
В 51-ата минута Пелкас се разписа с глава след неточност в отбраната на Гьозтепе. Домакините върнаха интригата в 63-ата минута с втория гол на Гилерме, само че не можаха да стигнат до равенството и са 10-и в подреждането.

В другите мачове през вчерашния ден и направиха 1:1, а при същия резултат приключиха и.

Сюпер лиг 5 кръг, неделя 18 октомври  Гьозтепе 2:3краен резулат  Фенербахче