Еврошампионът Реал Мадрид взе важен аванс срещу другия гигант в

...

Реал е близо до финала, нанесе тежък удар на Байерн

Еврошампионът Реал Мадрид взе значим задатък против другия колос в шампионата Байерн. Първият полуфинал в Шампионската лига в Мюнхен бе извоюван с 2:1 от испанците, които дублираха миналогодишния резултат на четвъртфинала в ШЛ против този противник отново в Бавария. Тогава Реал продължи с общ резултат 6:3, а в този момент ответният дуел ще бъде във вторник на „ Бернабеу”.

Байерн откри посредством Кимих, само че в края на първата част Марсело, а през втората – Асенсио, направиха цялостния поврат за Реал до 2:1.

Иначе мачът не съумя да доближи по представление дуела Ливърпул – Рома /5:2/ в другия полуфинал, беше на положително, само че не извънредно равнище.

А Кристиано Роналдо този път не съумя да се разпише в Шампионската лига..., само че надали страда чак толкоз, поради резултата в интерес на Реал.

Най-интересното в мача:

Йосуа Кимих откри в интерес на Байерн след контра в 28-ата минута за 1:0

Марсело изравни в 44-ата минута с изострен удар с левия крайник право в ъгъла - 1:1

В 56-ата минута след груба неточност на Рафиня бързата контра бе приключена от Асенсио за 1:2

Проследихме мача онлайн в Gong.bg&

Мачът стартира с предстоящото лудо движение и с искания на домакините за дузпа, които реферът Бьорн Кайперс не почете.

В единия случай Варан влезе в контакт с Левандовски, а след това и баварците желаеха игра с ръка на гостите в пеналта.

Още в 5-ата минута Ариен Робен легна на тревата, явно изпитвайки болежка. От аварийна пейка на Байерн незабавно започнаха да приготвят възможна промяна. В 8-ата минута тя стана факт и на мястото на холандеца влезе Тиаго Алкантара.

В 19-ата минута Роналдо получи на прамно пространство по дясното крило, само че съумя да завоюва единствено корнер.

В 23-ата минута Дани Карвахал стреля мощно, само че право в ръцете на вратаря на Байерн Улрайх.

Точно изглеждаше, че испанците взимат мача в свои ръце и наподобяват все по-уверено, когато падна гол за Байерн. Хамес подаде към Кимих по дясното крило и той с диагонален удар преодоля Кейлор Навас - 1:0 в 28-ата минута.

В 31-ата минута втори футболист на Байерн получи травма - Боатенг легна край тъчлиния да получи здравна помощ. Никлас Зюле зае неговото място на терена - втора насилствена промяна.

В 41-ата минута удар на Хумелс изпрати топката настрана от вратата на Реал.

В 44-ата минута Реал вкара значим гол от психическа позиция. Марсело с изострен изстрел по трева откри долния ляв ъгъл на баварската врата за 1:1.

След центриране от фаул удар с глава на Левандовски затрудни много вратаря на Реал Навас, само че той въпреки всичко се оправи.

Веднага по-късно породи и нова обстановка след корнер за Байерн, този път Томас Мюлер изпусна.

Така първото полувреме завърши при тъждество - 1:1.

Започна второто полувреме, а в състава на Реал Асенсио смени Иско.

В 51-ата минута Рибери нахлу до атлинията, пусна паралелно на голлинията, само че там Томас Мюлер бе изпреварен от двама бранители на Реал.

Груба неточност на Рафиня, който подаде топката на състезател на Реал разреши на Реал бързата контра да бъде приключена с гол на Асенсио за 1:2.

В 59-ата минута удар на Кейлор Навас от пеналта на гостите бе отразен с опитност от Кейлор Навас.

В 63-ата минута Навас отрази нов изострен удар на Рибери.

В 66-ата минута изпитващият физически проблеми бранител Карвахал бе заменен от централния нападател Карим Бензема в Реал.

Ново меле пред вратата на гостите още веднъж не докара до гол.

Рибери продължи да тревожи Навас, само че новият диагонален удар на французина изпрати топката около вратата на Реал.

В 71-ата минута Роналдо пое топката с ръка и я изпрати във вратата на Байерн. Португалецът претендираше, че е отиграл с рамо, само че повторението ясно сподели, че съдията вярно не зачете гола.

В 76-ата минута рисков изстрел от близко на Бензема бе отразен от вратаря на Байерн Улрайх.

В 88-ата минута Толисо изведе Левандовски на преференциална позиция, само че полякът пропусна.

Така Реал завоюва в Мюнхен и взе добър задатък против Байерн от 2:1 след първия мач.

БАЙЕРН – РЕАЛ 1:2

1:0 Йосуа Кимих 28, 1:1 Марсело 44, 1:2 Марко Асенсио 56

БАЙЕРН : 26 Улрайх, 5 Хумелс, 7 Рибери, 8 Хави Мартинес /Толисо/, 9 Левандовски, 10 Робен /Тиаго/, 11 Хамес, 13 Рафиня, 17 Боатенг /Зюле/, 25 Мюлер, 32 Кимих /Резерви: 22 Щарке, 2 Вагнер, 4 Зюле, Тиаго, 14 Бернат, 19 Руди, 24 Толисо/ Старши треньор – Юп Хайнкес

РЕАЛ: 1 Навас, 2 Карвахал /Бензема/, 4 Рамос, 5 Варан, 7 Роналдо, 8 Кроос, 10 Модрич, 12 Марсело, 14 Каземиро, 17 Васкес, 22 Иско /Асенсио/ /Резерви: 13 Касия, 3 Вайехо, 9 Бензема, 11 Бейл, 15 Тео Ернандес, 20 Асенсио, 23 Ковачич/ Старши треньор – Зинедин Зидан