Европейският шампион Португалия и първенецът на Голд Къп в зона

...

Португалия изпусна в последните секунди победа срещу Мексико на старта

Европейският първенец Португалия и първенецът на " Голд Къп " в зона КОНКАКАФ Мексико направиха зрелищно тъждество 2:2 на " Казан Арена " в първия си мач от група " А " на шампионата за Купата на конфедерациите в Русия. " Мореплавателите " поведждаха на два пъти с голове на Рикардо Куарешма (35) и Седрик Соареш (86), само че Хавиер Ернандес - Чичарито (86) и Ектор Морено (90+1) донесоха точката за мексиканците. Преди началото на дуела двата отбора отдадоха респект с едноминутно безмълвие към жертвите от огромен горски пожар в Португалия. " Ацтеките " започнаха по-добре, само че не сътвориха съществени голови положения пред вратата на Руи Патрисио. В 21-ата минута Кристиано Роналдо насочи мощен удар и топката срещна напречната греда, а малко по-късно Пепе вкара гол. Попадението обаче бе анулирано поради засада, откакто обстановката бе прегледана от видео помощник реферите. В 35-ата минута Роналдо се възползва от неточност на бранителя Карлос Салседо и изведе непокрития Рикардо Куарешма, който финтира вратаря Гилермо Очоа и се разписа за 1:0. Три минути след гола Чичарито насочи слаб удар с глава и Руи Патрисио без проблеми хвана топката. В 40-ата минута Роналдо още веднъж подаде отлично към Куарешма, който не реши да подава, а насочи неакуратен удар от границата на наказателното поле. Противно на по-активната игра на иберийците в 42-ата минута мексиканците изравниха. Рафаел Гарейро сгреши съдбовно при центриране в наказателното поле на " мореплавателите ", откакто не съумя да почисти топката. Тя попадна в Карлос Вела, който асистира на Хавиер Ернандес - Чичарито, разписал се с глава за 1:1. В добавеното време на първата част Чичарито изпусна доста добра опция за нов гол, откакто получи топката още веднъж от Карлос Вела, само че шутира високо над вратата. След почивката играта бе равностойна и нямаше доста съществени положения за гол пред двете порти. В 69-ата минута Лаюн шутира от директен свободен удар, само че над вратата на португалците. Мексиканците пресираха своя противник и в 80-ата минута получиха добра опция да създадат цялостен поврат в резултата, само че Джонатан дос Сантос пропусна от преференциална позиция, пращайки топката от външната страна на мрежата. Португалия доминираше в последните минути и удар на влезлия като запаса Андре Силва бе отразен в 85-ата минута от Очоа с опитност. Минута по-късно обаче Седрик Соареш се разписа за 2:1 с помощта на рикошет. Този гол също бе оценен с видео повтаряне, само че в последна сметка бе зачетен. Последва разпределяне в редиците на " мореплавателите " и в първата минута от добавеното време Ектор Морено изравни с глава за 2:2, оформяйки и крайния резултат в срещата. След равенството двата отбора имат по една точка и са зад домакина Русия, който победи Нова Зеландия с 2:0 в мача на откриването в събота. Португалия - Мексико 2:2 1:0 Рикардо Куарешма (35), 1:1 Хавиер Ернандес - Чичарито (42), 2:1 Седрик Соареш (86), 2:2 Ектор Морено (90+1) БЛИЦ СПОРТ ще следи всичко най-интересно към шампионата за КУПАТА НА КОНФЕДЕРАЦИИТЕ на специфичната си страница, на която ще откриете ПРОГРАМА, РЕЗУЛТАТИ И КЛАСИРАНЕ !!!
Източник: blitz.bg