Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите

...

Сестри Стоеви отпаднаха на четвътфиналите на силния турнир в Бирмингам

Европейските шампионки Стефани Стоева и Габриела Стоева отпаднаха на четвъртфиналите на двойки дами на мощния шампионат по бадминтон от Световните Суперсерии 1000 в Бирмингам (Англия) с награден фонд 1 милион $.

Българките, които са номер 8 в схемата, изгубиха в равносилен дуел от водачките в международната класация Юки Фукушима и Саяка Хирота (Япония) с 21:17, 15:21, 19:21. Двубоят продължи 80 минути и приключи половин час след среднощ българско време.

Стефани Стоева и Габриела Стоева, номер 8 в света, завоюваха първия гейм, само че съперничките им взеха втората част и изравниха резултата. В третия гейм се игра точка за точка, само че след 19:19 японките завоюваха две следващи разигравания и по този начин затвориха мача. " Да, разочаровани сме, че загубихме през днешния ден, само че беше един най-силните ни мачове. Благодарим за невероятната поддръжка ", написаха сестрите в профила си във Facebook.

Надпреварата в Бирмингам е една от най-силните в календара на Световните Суперсерии по бадминтон.