Европейските шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева се

...

Сестри Стоеви достигнаха до четвъртфиналите на турнира по бадминтон в Базел

Европейските шампионки на двойки Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за четвъртфиналите на мощния шампионат по бадминтон от Световните Суперсерии 300 в Базел (Швейцария) с награден фонд 150 хиляди $. Поставените под номер 2 в схемата българки победиха Юлфира Барка и Джауза Фадхила Сугиарто (Индонезия) с 22:20, 21:12 за 45 минути.

В извънредно оспорвания първи гейм сестрите отстъпваха с 16:20, само че направиха серия от шест следващи точки и поведоха в резултата.
Във втората част Стефани Стоева и Габриела Стоева нямаха проблеми, поведоха с 16:9 и без проблеми затвориха мача.

По-рано през днешния ден Мария Мицова завърши присъединяване си на сингъл дами и на смесени двойки. Българката загуби от осмата сложена в схемата рускиня Евгения Косецкая с 18:21, 19:21 за 33 минути.

На двойки Мария Мицова и Алекс Влаар отстъпиха в трагичен мач пред датчаните Матиас Баю-Смит и Рики Сьоби (Дания) с 21:17, 19:21, 25:27 за 58 минути.